Wizyta studyjna delegacji mołdawskich organów nadzoru rynku i organów celnych w dniach 13-14.06.2024 r.

W Wojewódzkim Inspektoracie Inspekcji Handlowej w Gdańsku w dniu 13 czerwca 2024 r. gościliśmy delegację z Mołdawii w której uczestniczyli przedstawiciele Nadzoru Rynku oraz organów celnych.

Celem spotkania było zapoznanie strony mołdawskiej z funkcjonowaniem systemu nadzoru rynku, w tym wypracowanymi przez WIIH Gdańsk oraz Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku zasadami dobrej współpracy w odniesieniu do kontroli towarów objętych nadzorem rynku na etapie dopuszczenia ich do swobodnego obrotu na terenie UE.

W ramach spotkania w dniu 13.06.2024 r. odbyły się prezentacje prowadzone przez Panią Katarzynę Bednarz (Dyrektor Departamentu Nadzoru Rynku UOKiK) oraz Pana Grzegorza Odziomek (Naczelnika Wydziału Nadzoru Rynku WIIH).13.06.2024 i wizyta studyjna delegacji z Mołdawii14 czerwca warsztaty przeniosły się na teren BCT Gdynia, gdzie przedstawiciele strony mołdawskiej mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami celno-skarbowymi i uczestniczyć w rewizji kontenerów i kontroli towarów.13.06.2024 i wizyta studyjna delegacji z Mołdawii13.06.2024 i wizyta studyjna delegacji z Mołdawii

Organizatorem wizyty był EUBAM (The European Union Border Assistance Mission) przy udziale Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów, Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku.

Podziękowania dla kolegów i koleżanek za pomoc i zaangażowanie w organizację ww. wizyty.

13.06.2024 i wizyta studyjna delegacji z Mołdawii

 

Print Friendly, PDF & Email