Uroczystość w Inspekcji Handlowej w Gdańsku z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Z inicjatywy Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej Jacka Teodorczyka, w dniu 9 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste spotkanie Kierownictwa z pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W trakcie spotkania Pan Jacek Teodorczyk przedstawił rys historyczny 123 lat braku państwowości polskiej, a w przypadku rejonu pomorskiego 146 lat niewoli pod zaborem pruskim. Omówił również wydarzenia, które bezpośrednio doprowadziły do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r.

Celem upamiętnienia tej rocznicy, wszyscy pracownicy otrzymali listy gratulacyjne z podziękowaniami za dotychczasową pracę i życzeniami wielu sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym oraz wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Zgromadzeni otrzymali również okolicznościowe, metalowe przypinki z białym napisem „Niepodległa” na czerwonym tle oraz pamiątkowe długopisy. Oprawę artystyczną tego uroczystego spotkania stanowiły nagrania pieśni legionowych i patriotycznych, a wystrój sali nawiązywał do obchodzonej rocznicy.

Rzecznik prasowy
Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji
Handlowej w Gdańsku
Waldemar Kołodziejczyk

Print Friendly, PDF & Email